قیمت ورق گالوانیزه

در طی این فرایند که نوع خاصی از حفاظت گالوانیکی است، با لایهای از فلز محافظ، فلز مادر را میپوشانند که این کار

توسط مدیر سایت در 16 اسفند 1402

در طی این فرایند که نوع خاصی از حفاظت گالوانیکی است، با لایهای از فلز محافظ، فلز مادر را میپوشانند که این کار به صورت آند فداشونده در سری گالوانیک که یا قلع و یا روی است انجام میگیرد. طول عمر ورق آهن گالوانیزه 6 متری به عوامل مختلفی بستگی دارد که یکی از مهمترین آنها، متریالهای به کار رفته در ورق 6 میل گالوانیزه است. قیمت ورق گالوانیزه 6 متری به چه عواملی بستگی دارد؟ در حالی که وزن ورق گالوانیزه سبک است و این ورق یک مانع محافظ اکسید روی ایجاد می کند، در نهایت حتی ورق گالوانیزه نیز زنگ می زند. قابل اعتماد بودن برای مصرف کننده به خاطر استاندارد های مختلف  ورق گالوانیزه در خصوص گالوانیزینگ ورق های فولادی که درخصوص ایجاد پوشش های نازک روی است. در صورتی که قیمت فولاد افزایش یابد، قیمت ورق سرد نیز افزایش خواهد یافت. شما میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر همه روزه و به صورت 24 ساعته با کارشناسان ما در مجموعه مهدفولاد تماس بگیرید و سپس برای خرید محصولات با نازلترین قیمت و بالاترین کیفیت تولید و ساخت از طریق سایت مهدفولاد اقدام کنید. شما میتوانید در لیست بالا به مشاهده قیمت روز ورق گالوانیزه از طریق وبسایت مهدفولاد بپردازید. This po​st has been generat᠎ed by GSA ​Content Ge ne᠎ra tor DEMO.

عملیات پوشش دهی با این روش از طریق غوطه ور نمودن این قطعات در تركیبی شیمیائی از پودر روی و ذرات شیشه انجام پذیر است. در این فرآیند، فولاد یا آهن در حمامی از روی مذاب در دمای حدود 450 درجه سانتیگراد (850 درجه فارنهایت) غوطه ور می شود. پیش گالوانیزه کردن فرآیندی است که در آن آهن یا فولاد را پیش از تبدیل به محصول نهایی گالوانیزه میکنند و سپس به اشکال مختلف مانند لوله، اتصالات آن یا سایر انواع محصولات فولادی تبدیل میکنند. تولید ورق گالوانیزه فولادی یکی از راهحلها و در واقع موثرترین آنها برای این موضوع است. لیست قیمت ورق سرد 2 میل در این صفحه برای شما ارائه شده است و شما میتوانید برای خرید ورق آهن گالوانیزه 2 میل با کارشناسان ما در مجموعه مهدفولاد تماس بگیرید. گالوانیزه 6 متری که به ورق 6 میل نیز شناخته میشود، پوششی از جنس روی دارد. در واقع کوتینگ همان لایه فلز روی (Zn) بر روی ورق گالوانیزه است. در واقع فرآیند انجام این روش گالوانیله کردن نیز همانند روش گالوانیزه گرم است و هیچگونه اثر مخربی بر سطح فولاد ایجاد نمیکنند. این ورق از انواع ورقهای روغنی هستند و با استفاده از روش نورد سرد ساخته و تولید میشوند.

این ورق معمولاً در برابر ضربه و فشار قوی مقاوم است و میتواند در برابر تنشها و وضعیتهای سخت مقاومت بالایی از خود نشان دهد. در این موارد، استفاده از این ورق میتواند بسیار کمک کننده باشد و همین موضوع سبب استفاده از این ورق در کاربردهای مختلف گردیده است. در این روش محصول نهایی دارای یک پوشش یکنواخت از روی است که مقاومت بسیار خوبی در برابر خوردگی و طول عمر طولانی دارد. علاوه بر این دو روش اصلی، فرایندهایی نظیر رسوب نشانی فیزیکی و شیمیایی نیز میتوانند به کار روند اما به دلیل تجهیزات گران قیمت و همچنین سرعت تولید آهسته، فقط در موارد خاص و قطعات حساس مورد استفاده قرار میگیرند. قیمت این محصولات طبق عرض، ضخامت، طول و کارخانه تولید کننده آن (با توجه به مواد اولیه ای که برای ساخت آن ها به کار می برند) متفاوت است. توجه داشته باشید که کیفیت این محصول نیز در قیمت آن تاثیرگذار است، پس برای مقایسه قیمت محصولات مختلف، به کیفیت آنها نیز دقت لازم را داشته باشید. باید به این نکته توجه داشته باشید که انجام فرایند گالوانیزاسیون گرم (hot dip galvanized) بر روی ورق گالوانیزه نیازمند طی کردن فرآیندهای تمیزکاری، اسیدشویی و چربی زدایی ورق است.

آسیبپذیری بالای فولاد و آهن در برابر اکسید شدن سبب شده است تا استفاده از ورق سرد در صنایع مختلف مورد توجه قرار گیرد. ورقهای گالوانیزه به نام آهن گالوانیزه نیز در بازار و صنعت شناخته میشوند. انواع ورق گالوانیزه بر اساس روش تولید به دو دستهي گرم و سرد تقسیم میشوند که روش گرم، مرسومتر بوده و ورقهای تولیدشده با آن، کاربرد بیشتری بهویژه در صنعت ساختمانسازی دارند. هر کدام از این روشها دارای مزایا و ویژگیهای منحصر بفردی هستند که متناسب با نیاز هر صنعت انجام میشود. از دیگر ویژگیهای ورق گالوانیزه میتوان به خاصیت جوش پذیری آن اشاره کرد. یکی از ویژگیهای این مجموعه، خرید ورق گالوانیزه قیمت مناسب به خاطر حذف واسطههای غیرضروری است. گالوانیزه کردن ورق باعث ایجاد لایههای محافظی از رویه زنگآهن میشود که از تماس با هوا و آب جلوگیری میکند. این ویژگی آن را برای استفاده در برخی از کاربردها و ساختارهای خمیده مانند لولهها و ناودانیها مناسب میکند. الکتروگالوانیزه کردن پوشش نازکتر و یکنواختتری نسبت به گالوانیزه گرم ایجاد میکند که ضخامت آن معمولاً بین 5 تا 25 میکرون است. همانطور که در توضیحات بالا مشاهده کردیم ابعاد ورق گالوانیزه استانداردهای خاصی دارد که برای خرید باید به هرکدام از آنها توجه داشته باشید، برای مثال برای خمکاری ورق باید ضخامت مناسبی را انتخاب کنید تا در هنگام فرمینگ ورق نشکند و یا مقاومت بالایی هنگام خمکاری نداشته باشد .

همانطور که فهمیدیم ورق گالوانیزه از پرکاربردترین ورقهای فولادی بوده که این موضوع به خاطر مقاومت بسیار بالای آن در مقابل فرسودگی است. قیمت ورق گالوانیزه 2 میل مانند سایر ورقهای گالوانیزه بسیار مقرونبهصرفه و مناسب است. ورق 2 میل یکی از انواع ورق فولادی گالوانیزه است که کاربرد بسیار زیادی در صنایع مختلف دارد و به وفور از آن استفاده میشود. نسبت به سایر انواع ورقها این نوع ورق هزینه نگهداری بسیار کمتری دارد. البته شرایطی که ورق در آن قرار میگیرد را نیز میتوان از عوامل موثر بر طول عمر ورق و کارایی آن دانست. قیمت این محصول به عوامل مختلفی مانند: عرضه و تقاضا، نرخ ارز، بازار جهانی آهن و شرایط اقتصادی کشور بستگی دارد. بنای عمارت مفخم به شماره ۹۵۲ در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده است. اجزاء سازه ها در هنگام طراحي بايد به نحوي پيش بيني گردد تا ناحيه ائي بن بست نباشد که هوا ، محلول هاي شستشو( چربي گير، اسيد و فلاكس ) و در نهايت مذاب در آن باقی نماند . هنگامی که جریان وارد می شود، یون های روی در محلول به سطح فلز جذب میشوند و روی آن رسوب و پوشش نازکی از روی ایجاد میکنند. این فرآیند یک پوشش محکم از روی ایجاد می کند که فلز زیرین را از اثرات خوردگی، زنگ زدگی و سایر اشکال تخریب محیطی محافظت می کند.

تولید ورق گالوانیزه با روشهای مختلفی انجام میشود و فرآیند گالوانیزه کردن ورق به چهار شیوه زیر انجام میشود که میتواند سبب کاربردهای متفاوتی در ورق شود. برای خرید ورق گالوانیزه متری باید فاکتور ضخامت را در نظر بگیرید تا بتوانید وزن نهایی محصول و در ادامه قیمت را به طور دقیق محاسبه کنید. ضخامت این ورق از ۰.۳ میلیمتر تا ۶ میلیمتر است. چرا ورق های سیاه و ورق های گالوانیزه؟ قیمت هر متر ورق های گالوانیزه در هر شهری متفاوت است. با این وجود شما میتوانید برای اطلاع از قیمت هر متر از این محصول، با کارشناسان ما در مجموعه مهدفولاد تماس بگیرید و از قیمت دقیق و لحظهای هر متر ورق سرد بر اساس ضخامتهای مختلف و با بهترین کیفیت موجود در بازار مطلع شوید. همانطور که گفته شد، در لیست بالا به ارائه قیمت ورق سرد بر اساس ابعاد و ضخامتهای مختلف پرداختیم، این در حالی است که بسیاری افراد در هنگام خرید این محصول قصد دارند تا از قیمت هر متر ورق گالوانیزه مطلع شوند و سپس اقدام به خرید کنند. همانطور که گفته شد، این ورق از دسته ورقهای سرد است. این ورق از فولاد تولید میشود و قیمت آن به طور مستقیم با قیمت فولاد مرتبط است.

قیمت این محصول به عوامل مختلفی بستگی دارد و همیشه در حال نوسان است. قیمت ورق گالوانیزه به عواملی نظیر قیمت روز فولاد داخلی و خارجی بستگی دارد. 7. قیمت مقرون به صرفه: ورق سرد قیمت اقتصادیتری نسبت به برخی سایر مواد مقاوم به زنگزدگی دارد. با توجه به این نکته، قیمت ورق ۵۰ گالوانیزه به دلیل وزن کمتر آن نسبت به ورق 0.6 میل، از قیمت ورق گالوانیزه 60 کمتر است. با توجه به اینکه آشنایی با مزایا و معایب یک محصول تاثیر زیادی در انتخاب، خرید و استفاده از آن توسط مشتریان دارد، در ادامه به بررسی مزایا و معایب این ورقها میپردازیم. گالوانیزه گرم نسبت به سایر روش های حفاظت در برابر خوردگی دارای مزایای زیادی از جمله دوام بالا، قیمت مناسب، سازگاری با محیط زیست و تعمیر و نگهداری آسان است. زیرا این فلز ضد زنگ بوده و مقاومت زیادی دارد. این محصول در فضاهای باز و در مواردی که رطوبت بالایی وجود دارد بسیار مورد استفاده قرار میگیرند. بنابراین شناخت دقیق قیمت روزانه آن امری حیاتی برای خریداران است و توانایی تحلیل دینامیکهای بازار میتواند در تصمیمگیری خرید بسیار کمک کننده باشد.منبع
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن