7 نکته طلایی در خرید زمین

واقع شدن زمین شمال در مسیرهای اصلی رفت و آمد مانند کنار خیابان یا دو نبش بودن ملک و از این قبیل ویژگی ها باعث میشود ارزش افزوده زمین شما نسبت به سایر املاک اطراف که این ویژگی ها را ندارند بیشتر شود. 8-خریدار باید براساس قرارداد و در تاریخ مقرر در دفترخانه ای که جهت تنظیم سند با فروشنده توافق نموده است به همراه چک رمز دار باقی مبلغ معامله حاضر شود. افرادی که به دنبال ایجاد اشتغال در حوزه کشاورزی هستند می توانند با هزینه کم زمین های شمال بهترین زمین ها را در شمال خریداری و در آن سرمایه گذاری و اشتغال زایی نمایند.

در خصوص ادعای مالکیت و داشتن سند قطعی زمین و سابقه مالکیت زمین باید به طور کامل تحقیق کنید، بارها دیده شده که بعد از گذشت سال ها از معامله خرید زمین در شمال شخصی ادعای مالکیت برای آن زمین را داشته و در نهایت توانسته از طریق راه های قانونی زمین خود را پس بگیرد. لذا اگر بخواهد در سایر انواع کاربری ها ساخت ویلا یا آپارتمان قرار دهد به هیچ عنوان مراحل قانونی از جمله پروانه ساخت را نمیتواند دریافت نماید. کاربری زمین یعنی نوع استفاده و بهره برداری که می توان از زمین داشت.

غیر از بحث کاربری که بحث مهمی بود و در بالا به آن پرداختیم، فاکتور هایی مانند مساحت، کد یا تراز ارتفاعی، چشم انداز فعلی، چشمانداز آینده، نسبت ابعاد، نحوه قرارگیری، شیب عمومی، عقب نشینی معبر، وضعیت حریم جوی یا رودخانه از پارامترهای دیگر است. که یک ماه بعد یا چند سال بعد به فروش برسد. ولی وقتی در یک منطقه هیچ چیز ساخته نشده تا موقعی که زمان رشد آن برسد ممکن است ده ها سال طول بکشد پس به موقعیت و چشم انداز آینده زمین توجه داشته باشید.

به طور مثال انواع مغازه ها، فروشگاه ها، رستوران ها مراکز خرید تعمیرگاه ها و از این دسته از سازه ها که شرایط ایجاد شغل و تجارت و کسب و کار را فراهم می آورد. سرمایه گذاری بر روی زمین، از این بابت که زمین کهنه یا قدیمی نخواهد شد، استهلاکی در رابطه با آن وجود ندارد و مالیاتی نیز بابت آن پرداخت نخواهید کرد، مورد مناسبی برای خرید است. هدف از خرید زمین احداث بنا است. اگر قصد گرفتن سند ثبتی برای زمین خریداری خود را دارید، ابتدا بایستی برای مجوز ساخت اقدام کرده و بنای مختصر یا کاملی را بسازید، آنگاه برای اخذ سند عرصه و اعیان اقدام کنید و پروسه آن شش ماه زمان میخواهد.

دیدگاهتان را بنویسید