چگونگی خرید آپارتمان در تهران با مشوق جدید بانکی – ایسنا

در صورت حل موضوع برجام و به دنبال آن کاهش قیمت دلار قیمت مسکن نیز جهت کاهشی پیدا می کند. در تهران همه انتظار کاهش قیمت مسکن در آینده را دارند. اگر قصد خرید و فروش آپارتمان در اندیشه و همچینین خرید و فروش املاک در اندیشه واقع در غرب استان تهران را دارید حتما به املاک کیان مراجعه کنید تا با کمک مشاورین با تجربه و نمایندگان فروش حرفه ای املاک کیان یک تجربه خوب در زمینه املاک را تجربه کنید.

آمارها می گوید قیمت مسکن در شهرهای بزرگ از ابتدای سال تا کنون حدود ۱۵ درصد افزایش پیدا کرده است. به گزارش «دنیایاقتصاد» همزمان با انتشار اخبار امیدوارکننده در خصوص روند مذاکرات برجام، رفتار بازیگران معاملات ملک بهخصوص فروشندهها وعرضهکنندگان آپارتمانها، تغییر کرد بهگونهای که دادههای اولیه نشان میدهد رفتار فروشندهها در بازار مسکن در بیست روز اول بهمن ماه کاملا با 30 روز سپری شده از دی متفاوت بوده است. برآوردهای «دنیایاقتصاد» نشان میدهد میانگین قیمت پیشنهادی فایلهایی که در بیست روز اول بهمن ماه به بازار معاملات مسکن شهر تهران عرضه شد نیز برابر با متر مربعی33میلیون تومان است که این میزان در مقایسه با میانگین قیمت پیشنهادی فایلهای فروش مسکن در دی ماه بدون تغییر بوده است.مطابق با آخرین آمارهای رسمی منتشر شده در خصوص تحولات بازار معاملات مسکن شهر تهران، دی ماه امسال، متوسط قیمت هر مترمربع مسکن در شهر تهران به 32میلیون و940هزار تومان رسید که این میزان در مقایسه با ماه قبل تورم 1/ 1درصدی را نشان میدهد.

به دلیل اهمیت رفتوآمد در این شهر، وضعیت حملونقل عمومی نسبتا خوب است و از هر نقطهای میتوان به راحتی به نقطهی دیگر سفر کرد. دلیل کاهش قیمت مسکن در شهرهای مختلف کشور دو عامل است در حالی که در تهران یک دلیل برای آن مطرح است. قسط وام ۸۰ میلیون تومانی جعاله نیز ۲ میلیون و ۱۰ هزار تومان است که طی ۵ سال بازپرداخت خواهد شد. هماکنون سوال این است که با وام ۴۸۰ میلیون تومانی در چه مناطقی از تهران میتوان خانه خرید؟

به گزارش ایسنا، با تصمیم بانک مسکن، هزینه دریافت وام ۴۸۰ میلیون تومانی اوراق گواهی حق تقدم به همراه وام جعاله به نصف کاهش پیدا کرد. این کاهش در اوج رکود معاملات خرید خانه رخ می دهد. این رشد سال گذشته بالای نرخ ۳۰ درصد بود و در سال جاری این نرخ رشد نصف شده است. بورس24 : بازار مسکن فقط در تهران نیست که با معکوس شدن جهت رشد قیمت روبرو شده بلکه در دیگر شهرهای کشور نیز قیمت خانه از صعود دست برداشته است. متوسط قیمت مسکن در شهرهای بزرگ کشور (به غیر از تهران) در حال حاضر متر مربعی ۱۵ میلیون تومان است.این در حالی است که متوسط قیمت آپارتمان در تهران ۲ برابر این رقم است.

دیدگاهتان را بنویسید