قدم به قدم با خرید زمین در شمال

اگر زمین مورد نظر در نقشه های هوائی که براساس عکس های هوائی ترسیم شده اند در بخش اراضی مزروعی واقع باشد. زیبایی های این استان هرگز بر هیچ کس چه آنان که از نزدیک با این استان آشنا هستند و چه کسانی که از طریق فیلم ها و تصاویر آن را میشناسند پوشیده نیست. حال در صورتی که مورد معامله دارای سند رسمی باشد، خریدار نسبت به خرید آن اراضی یا باغات با مناقشه جدی روبه رو نمی شود؛ مسئله آن جا بروز می کند که آن اراضی فاقد اسناد رسمی بوده و صرفا دست نوشته عادی یا اسناد محلی در اختیار فروشنده است.

نکاتی که بعدها برای ساخت بنا در زمین مسکونی، و برای امکانات در زمین کشاورزی، به آنها برمیخورید. راههای کسب درآمد با خرید و فروش خانه و زمین کدامند ؟ در مجموع زمین یک منبع طبیعی مانند آب و هوا است که بهره مندی از آن برای رفع نیاز نسل های موجود و آینده اهمیت حیاتی دارد و نوعی دارایی است که در چارچوب مالکیت خصوصی به عنوان یک کالا تلقی میشود و برای کسب منفعت و درآمد شخصی قابل تملک و خرید و فروش است. اگر خریدار علاقه مند به ساخت و ساز مسکن و ملک باشد می بایست حتما زمینی با کاربری مسکونی خریداری نماید.

زمین هایی که به کوچه دسترسی دارند ولی به جاده دسترسی مناسبی ندارند هم نمی توانند گزینه مناسبی باشند چرا که دسترسی به جاده مناسب مخصوصا برای مناطق تفریحی و ویلایی و شهرکی و یا مناطقی که کاربری صنعتی و تجاری دارند بسیار مهم می باشد. در صورت وجود چاه آب در زمین یا باغات، مطمئن شوید که دارای پروانه بهره برداری می­باشد و در غیر اینصورت انعقاد قرارداد خرید را موکول به اخذ مجوز از شرکت سهامی آب منطقه ­ای نمایید. اراضی که کاربری باغ و باغچه دارد تحت نظارت و کنترل منابع طبیعی قرار دارند و در صورتی که قصد ساخت و ساز در آن داشته باشید، می توان با اخذ مجوز از منابع طبیعی و پرداخت مبلغی بعنوان جریمه اقدام به این کار کرد.

نسبت به ذکر انشعابات در سند یا قولنامه زمین یا باغ آگاه باشید؛ ممکن است پس از انجام معامله فروشنده مدعی فروش زمین یا باغ با انشعابات آب، برق و گاز شود. خرید زمین شمال در مکان هایی مانند مرکز شهر هم که همیشه متقاضی برای آن وجود دارد پیشنهاد مناسبی در این زمینه به نظر میرسد. نکات بسیاری در این زمینه وجود دارد. زمین های زیادی در شمال کشور به دلایل مختلفی از جمله نداشتن اعتماد به مشاورین املاک و بازاریابی ضعیف مستقیما از طرف خود فروشنده برای فروش گذاشته می شوند، اگر خودتان تجربه و اطلاعات کافی در زمینه خرید و فروش زمین دارید می توانید برای فرار از پرداخت کمیسیون برای خرید زمین در شمال مستقیما از طریق خود فروشنده اقدام کنید.

دیدگاهتان را بنویسید