قدم به قدم با خرید زمین در شمال

اگر لند داشته باشید، میتوانید هر چیزی که خواستید را در آن بسازید و حتی بابت خدماتی که در لند خود ارائه میدهید، از دیگران پول دریافت کنید! همچنین میتوانید مینیگیمهای مختلف را انجام دهید (که ممکن است در زمینهای مختلف وجود داشته باشند)، در ایونتها شرکت کنید، از گالریها بازدید کنید و با روشهای مختلف کسب درآمد کنید. مقام معظم رهبری در دیدار اخیر با جمعی از تولیدکنندگان و مسئولان اقتصادی و صنعتی، آمارهای کلان اقتصادی دهه۹۰ را حقاً و انصافاً ناخرسندکننده لقب دادند و یکی از حوزههایی که مستقیما نسبت به آن ابراز نگرانی کردند، همین حوزه مسکن بود.

برای این کار، کافی است دکمه M را بزنید، هر لندی که خواستید را انتخاب کنید و وارد آن شوید. زمانی که مالک یک لند شدید، میتوانید هر کاری که خواستید با آن انجام دهید؛ برای مثال، میتوانید بازی خود را راهاندازی کنید، اپلیکیشنهای مختلف و یا حتی سکانسهای متحرک سهبعدی خود را راهاندازی کنید!

سپس کاربران میتوانستند در این دنیای مجازی به جستجو بپردازند و از میز هش توزیع شده (Distributed Hash Table یا به اختصار DHT) و بیت تورنت برای دانلود فایلی که حاوی محتوای لند است، استفاده کنند و مدلها و بافتهای زمین در آن مکان نمایش داده میشد. برای شروع بازی واقعی، شما باید کیف پول ارز دیجیتال خود را به پلتفرم متصل کنید و آن را روی شبکه اتریوم قرار دهید. ابزارهای Builder دیسنترالند به زمینداران اجازه میدهد تا در لندهای خود، محتواها را تولید کنند. اما این کارها به همینجا ختم نمیشوند؛ شما حتی میتوانید محتواهای آموزشی، خدمات توریسم، تبلیغات و غیره نیز در زمین خود تولید کنید!

همسایه بودن در متاورس به چه معناست؟ لند در بازی دیسنترالند چیست؟ شما میتوانید یک برج در لند خود بسازید (البته محدودیتهایی نیز وجود دارد، که میتوانید در این لینک مطالعه کنید). قیمت هر لند متفاوت است و ارزانترین زمین ۴.۵ اتر معادل ۱۳,۲۳۹ دلار (با قیمت اتر ۲۹۴۲ دلار) یعنی حدود ۳۵۰ میلیون تومان ارزش دارد. نسخه بعدی Decentraland یعنی عصر آهن (Iron Age) که اکنون در این عصر به سر میبریم، تجربیات اجتماعی را به همراه امور مالی و مالکیت زمین و توزیع محتوا، ایجاد میکند. دسنترالند از کیف پولهای متامسک، Fortmatic و WalletConnect پشتیبانی میکند، که پیشنهاد ما استفاده از کیف پول متامسک است.

دیدگاهتان را بنویسید