قدم به قدم با خرید زمین در شمال

در ظاهر مقوله خرید زمین در شمال زحمت زیادی جز وجود مقدار قابل توجهی سرمایه نمی طلبد اما زمانی که وارد عمل می شویم می بینیم که خرید و فروش زمین در شمال کشور یکی از راههای سرمایه گذاری در شمال است که انجام آن زحمت زیادی می طلبد زیرا این روش از سرمایه گذاری دارای تحقیق، ارزیابی، ارزش گذاری، ارزش آفرینی و اصول بازگشت سرمایه خاص خود می باشد. بهتر است آن ها را وارد محاسبات خود نکنیم.

بعضی قیمت ها هم که قیمت نفروش است که همه ما به خوبی میدانیم یعنی چه! اگر نه، سرمایهدارن و البته مشاورین املاک بومی آن زمین را به اصطلاح خودشان شکار میکنند. و اگر از سوی کسی قیمتی به فرض پنجاه درصد زیر قیمت شنیدید و گاهاً با اقساط چندین ماهه، آن فرد یا مجنون است، یا کلاهبرداری هفت خط! اگر اهل فن هستید، مانند حلقهای از دوستان خوشفکر ما، به سراغ زمینهای با ابعاد غیر مستطیلی یا قناس بروید. میتوان به اینترنت مراجعه نمود و با بررسی قیمت آگهیها اطلاعاتی کسب کرد.

در این میان باید به این نکته نیز توجه کرد که اگر سرمایه شما به گونه ای است که توانایی ساخت و ساز را دارید و یا اگر علاوه بر این، خانه یا ملک دیگری داشته و قصد خرید مجدد دارید، زمین در مقایسه با خرید خانه پیشنهاد بهتری برای شما خواهد بود. از طرفی دیگر خرید ویلا نیازمند سرمایه زیادتری است و به آنهایی که بودجه بیشتری در اختیار دارند پیشنهاد میشود. البته توجه به موقعیت مکانی هنگام خرید نکته بسیار مهمی است.

سود خرید ویلا بیشتر است یا زمین؟ چه خرید ویلا در شمال یا شهرهای شمالی مثل خرید ویلا در چمستان، یا نوشهر، نور و… 7- حتما قبل از خرید ملک از همسایهها و بخصوص مستاجرینی که در آن آپارتمان هستند در مورد مشکلات احتمالی ملک، پرس و جو کنید. بعضی از زمینها در محدودهی طرح تفصیلی قرار گرفتهاند که اصطلاحا گفته میشود درون طرح قرار دارند؛ بنابراین قبل از خرید زمین باید از طرح تفصیلی شهر مربوطه اطلاعاتی را کسب کنید و دربارهی مشمول طرح نبودن ملک مربوطه مطمئن شوید. خرید زمین در شمال با بودجه کمتری نسبت به خرید ویلا امکانپذیر است.

دیدگاهتان را بنویسید