قدم به قدم با خرید زمین در شمال

لازم به توضیح است که امکان تغییرکاربری این نوع زمین وجود ندارد، به عبارتی نمیتوان برای این زمین جواز ساخت گرفت، آپارتمانی در آن ساخت یا خانهای در زمین مزبور احداث نمود، ضمن این که بالا بردن دیوار چینی در این زمین کاملا ممنوع است. نوع سوم که زمین مسکونی نامگذاری میگردد کمترین حجم از زمینهای موجود در شمال را شامل میشود، خریدار چنین زمینی میتواند جواز ساخت کسب کند و آپارتمان و ویلای مورد نظرش را در این زمین بالا ببرد.

بعضی از زمین های شمال کشور به خاطر دلایل محیط زیستی و یا حفظ منابع طبیعی شامل محدودیت های ساخت و ساز می باشند، به عنوان مثال اگر بخواهید در زمین های بایر زراعی در شمال ویلاسازی کنید باید با گرفتن مجوز باغ ویلا اقدام به این کار نمایید و متعهد شوید که در قبال ساخت یک ویلای کوچک در این زمین مابقی آن را به کاشت نهال و گسترش کشاورزی اختصاص می دهید و در صورتی که از این قانون تبعیت نکنید باید تا ۳ برابر قیمت زمین جریمه پرداخت کنید و حتی در برخی مواقع زمین مذکور پس گرفته خواهد شد.

ساخت و ساز در زمین هایی که در مناطق مستعد سیل واقع شده اند به هیچ وجه تایید نمی شود و حتی در صورت گرفتن مجوز ساخت هم با بیمه کردن ملک ساخته شده و یا فروش آن در سال های آتی قطعا با مشکل مواجه خواهید شد. و مشکل دار بودن یک زمین رفته رفته رو میآید. سند تک برگ چیز خوبی است، اما با رو شدن برگه سندی که تاریخ آن قبل از سند تک برگ باشد، باطل میشود. اما همیشه قیمت را مالک تعیین میکند. اگر مسکونی فصلی (ویلایی) باشد، قیمت افت میکند و اگر گردشگری باشد بیشتر افت میکند و همینطور تا انتها.

اکنون که در صدد خرید زمین در استان گیلان هستید خوب است با دپارتمان ملکی دیجی ویلا آشنا باشید تا برایتان آشنایی با املاک و بخصوص زمین در استان گیلان با تنوع فراوانی همراه باشد و فروش نقدی زمین در این استان با اطمینان خاطر و سهولت بیشتر برای شما هم وطنان عزیزمان انجام گیرد. از چندین مشاوره املاک سوال کنید تا حدود قیمت دستتان بیاید.

دیدگاهتان را بنویسید