راهنمای خرید زمین در کلاردشت

برای شروع سرمایهگذاری در بخش املاک لازم نیست که تمام بودجه خود را صرف خرید چند واحد خانهی بزرگ و یا زمین با متراژ بالا کنید. 10- چنانچه فروشنده هستید، فراموش نکنید که حضور شما در روز مقرر برای تنظیم سند کافی نیست و می بایست در روز مقرر، استعلامات لازم شامل تسویه عوارض شهرداری و تسویه اداره دارایی بابت مالیات را جهت انتقال سند قبلا انجام داده باشید. وصف زیبایی ها و مشاهده وفور نعمت در استان گیلان تمام بومیان استان و نیز سایر هم وطنان را راغب می کند تا حتما به خرید شخصی حداقل یک قطعه زمین در این استان اقدام نمایند.

کارشناسان فنی این دفاتر معمولا به قوانین مربوط به تفکیک زمین هم به لحاظ قانونی و هم تجربی آشنایی کامل دارند و بیشتر در مناطق حومه و زمین های باغی و کشاورزی شمال مثل اطراف بندر انزلی و بندر کیاشهر، مناطق ساحلی و ییلاقی رامسر، تنکابن، حومه سلمان شهر و متل قو، چالوس، چلندر، نور، سرخرود، نوار ییلاقی ماسال، جواهرده، کلاردشت و کندلوس فعالیت دارند و تخصصشان در حوزه تفکیک اراضی و گرفتن تغییر کاربری و سند برای زمین های قطعه بندی شده شمال می باشد. رسمی سندی است که اداره ثبت اسناد و املاک کشور میدهد که نامهایی مانند دفترچهای و منگولهدار و غیره داشته که جانی خود را جدیداً به سند تک برگ UTM دار داده است.

در جواب میگوییم که همه زمینها سند دارند و شرح میدهیم که سند بر دو نوع است، «رسمی» و «عادی». زمین های با کاربری کشاورزی در شمال نیز بر دو نوع تقسیم می شوند: زمین زراعی و باغ. در برگیرنده انواع زمین یا ساختمانی که مجوز هرگونه فعالیت صنعتی اعم از تولید، انبار و یا توزیع را داشته باشد از قبیل کارخانجات، تعمیرگاه ها و کارگاه های تولیدی می شود.

زمینی را که در آن محصولات زود بازده 1 یا نهایتا 2 ساله مثل برنج، گندم، ذرت، انواع سبزیجات و صیفی جات کشت می شود را شامل می گردد. اراضی که فاقد هرگونه کاربری هستند یا بعنوان ذخیره های شهری یا روستایی شمال در نظر گرفته شده اند و یا هنوز طبق برنامه طرح جامع آزادسازی و طرح تفصیلی ندارند و اقدام به کسب کاربری برای آن زمین نشده که جزو زمین های فاقد کاربری هستند. زمینی است که هنوز در آن ساخت و سازی صورت نگرفته اما مجوز ساخت واحد مسکونی برای آن از شهرداری اخذ گردیده یا می توان برای آن چنین مجوزی از شهرداری و در روستا ها از دهیاری مجوز دریافت نمود.

دیدگاهتان را بنویسید