دانستنیهای حقوقی و ضروری در خرید و فروش زمین و باغ و باغچه

استعلام مزبور قابل دریافت از طریق دهیاریهاست هرچند میتوانید از فروشنده نیز ارائه استعلام را خواستار شوید. ارائه می شود که می تواند به شما در مقوله خرید زمین در شمال کمک زیادی کند تا متناسب با نیازهایتان بهترین زمین را خریداری کنید. اما در این میان باید در نظر گرفت که اگر در کوتاه مدت قصد فروش زمین خود را داشته باشید، در مقایسه با خانه خرید و فروش آن روند کند تری خواهد داشت و به عبارتی سخت تر از خانه و یا آپارتمان به فروش می رسد که این نکته ای منفی برای زمین می باشد اما در مجموع می توان سرمایه گذاری بر روی زمین را برای طولانی مدت مناسب دانست چرا که همیشه شاهد این افزایش قیمت و سود دهی با وجود رکود در بازار مسکن بوده و خواهیم بود.

وی در پایان با اشاره به ترسیم فرایند از صفر تا صد به جهت شفاف شدن مسیر حرکت در ساخت مسکن، اظهار کرد: در این صورت مشخص میشود مشکل در کدام بخش وجود دارد و برای رفع آن اقدامات لازم انجام خواهد گرفت. بعضی از زمین های کشاورزی دارای سند رسمی نیستند و به صورت سنتی برای آنها سند تنظیم شده است. هنگام خرید زمین در شمال از طریق دلال و دفاتر فنی و مهندسی باید دقت داشته باشید که کمیسیون خرید زمین از این افراد بین ۷ تا ۱۰ درصد می باشد چرا که این دفاتر حق الزحمه کارهایی که برای تفکیک و گرفتن تغییر کاربری و موارد دیگر انجام می دهند را هم در کمیسیون اعمال می کنند، خرید و فروش زمین خام که بدون سند و کاربری می باشد بسیار مشکل است و پرداخت کمیسیون بیشتر برای خرید زمین هایی که تفکیک شده و دارای سند هستند ارزش بالایی دارد البته لازم به ذکر است قیمت تمام شده زمین در شمال بستگی به قدرت مذاکره مشاور املاک و دلال شما دارد.

علاوه بر این، مشخصه لوکیشن، وضعیت دسترسی و ویلاهای اطراف و تفسیر رشد منطقهای از وظایف یک مشاور خوب است که باید به در اختیار خریدار قرار دهد. در سالهای گذشته شاهد رشد قیمت زمین و خانه هر دو بوده ایم اما رشد زمین در مقایسه با خانه از شرایط بهتری برخوردار بوده و رشد بالاتری را تجربه کرده است و حتی بسیاری از کارشناسان معتقد اند که رشد قیمت خانه ها، که در این چندساله شاهد آن بوده ایم از رشد قیمت زمین نشات گرفته و به موجب آن افزایش داشته است. می باشد. در این میان بیش از دیگر موارد شاهد معامله زمین و آپارتمان هستیم که در ادامه به بررسی و مقایسه این دو مورد خواهیم پرداخت.

در ذهن داشته باشید که قطعه هر قدر کوچکتر، گران تر. سعی کنید هر دو مبایعه نامه را امضا کنند. اگر کد پستی شما درست ثبت شده باشد بنگاه یا فروشنده نمیتوانند ملک را به فرد دیگری بفروشند. لذا اگر با این دید تصمیم به خرید داشته باشیم می بینیم که زمین گزینه مناسب تری می باشد اما نکته دیگری که باید به آن توجه داشت تغییر نوع نگرش مردم نسبت به خانه و سکونت در آن می باشد. از آنجایی که در حال حاضر تمایل مردم به سکونت در مرکز شهر و آپارتمان نشینی بیشتر شده است، که این خود از شرایط زندگی امروزی و اوضاع اقتصادی نشات می گیرد، تمایل به خرید خانه بیشتر شده و با بالا رفتن تقاضا در این بخش، شاهد تاثیر این موضوع بر الگوی رشد قیمت خانه و زمین نیز هستیم و این موضوع به سود خانه و جلب سرمایه ها به سمت آن پیش می رود.

دیدگاهتان را بنویسید