خرید و فروش آپارتمان در تهران با درج قیمت

در صورتی که روند بازار معاملات مسکن شهر تهران در 10 روز باقی مانده نیز مانند بیست روز اول باشد، میتوان بهمن را به عنوان ماه فروش مسکن معرفی کرد. بیش از ۲ سال است که سهم مسکن از کل تسهیلات شبکه بانکی به پایین ترین میزان یعنی ۵ درصد رسیده است.این سهم در شرایط طبیعی بازار مسکن و اقتصاد کشور بالای ۲۲ درصد بود. بیشتر املاک ساخته شده در شهر جدید اندیشه آپارتمان های نوساز و یا بازسازی شده هستند که هم اکنون بیشتری سن آپارتمان در این شهر به 15 سال خواهد رسید چون با مشارکت و همراهی خوب سازندگان و مالکان در این شهر ساخت و ساز آپارتمان های نوساز به بهترین شکل ادامه دارد و اگر سن آپارتمانی به بالای ده سال برسد قطعا یا مورد بازسازی قرار خواهد گرفت و یا تخریب شده و از نو ساخته خواهد شد.

در واقع به دنبال شکلگیری انتظارات خوشبینانه در ارتباط با احتمال حصول نتیجه در مذاکرات برجام، برخی از فروشندهها که در ماه قبل در حال رصد شرایط در بازار ملک بوده و عملیات فروش را متوقف کرده بودند اقدام به عرضه فایلهای خود به بازار کردند. این تغییر رفتار با جهت مذاکرات برجام و جنس اخبار منتشر شده درخصوص روند آن، مطابقت دارد. رصد شرایط در بازار معاملات مسکن بهمن ماه نشان میدهد اگرچه حجم عرضه فایل از سوی فروشندهها به بازار افزایش یافته است اما اخبار امیدوارکننده ناشی از احتمال به نتیجه رسیدن مذاکرات برجام در وین، مانع از رشد قیمت در فایلهای فروش شده است.

اطلاعات استخراج شده از بازار نیازمندیهای آنلاین دیوار نشان میدهد در 20 روز اول بهمن ماه، حجم عرضه فایل فروش آپارتمان به بازار مسکن شهر تهران در مقایسه با دی ماه 8درصد افزایش یافت. این موضوع به معنای سقوط تورم پنهان مسکن در عین افزایش 8درصدی حجم عرضه آپارتمان به بازار مسکن از سوی فروشندههاست.

با اینکه هنوز جزئیات مبلغ اقساط ماهیانه وام اوراق مسکن پس از تصمیم جدید اعلام نشده، با یک حساب سرانگشتی میتوان نتیجه گرفت که قسط وام خرید مسکن از محل اوراق ممتاز با مدت بازپرداخت ۸ ساله حدود ۷ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان است که با قسط ۲ میلیون و ۱۰ هزار تومانی وام جعاله به حدود ۹ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان میرسد.

دیدگاهتان را بنویسید