خرید نقدی زمین در استان گیلان

در صورتی که زمینی کاربری زراعی داشته باشد تحت کنترل و نظارت جهاد کشاورزی است و در بافت زراعی آن محل قرار دارد. برای مثال وقتی زمینی مسکونی در رامسر یا یکی از توابع آن برای خرید انتخاب میکنید، داشتن انشعاب آب، برق و یا گاز، برای ساخت بنا و سکونات در آن امری بسیار مهم است.

همین جا اضافه کنیم که زمین را در صورتی خارج از بافت مینامند که هیچ نوع کاربری برای آن تعریف نشده باشد، به عبارتی هیچ استفادهای از این زمین نشود و دارای کاربردی نباشد. یکی از شهرهای رامسر که در آن میتوان اقدام به خرید زمین نمود، اربکله میباشد. بهترین کار مشاوره با متخصصی ما در رامسرلند میباشد. دیگر زمینها که نظارتشان به دست منابع طبیعی سپرده شده، زمین باغات میباشد و خریدار میتواند بعدها نوع کاربری زمین را تغییر دهد مشروط بر آن که مبلغی را به عنوان جرائم پرداخت نماید.

این زمین مختص ساخت واحد مسکونی است. در خصوص اراضی ملی، مطابق با ماده یک قانون ملی شدن جنگل­های کشور 1341، از تاریخ تصویب این قانون تمام عرصه و اعیانی کلیه جنگل­ها و مراتع و بیشه­ های طبیعی و اراضی جنگلی کشور جزء اموال عمومی محسوب و متعلق به دولت است ولو اینکه قبل از این تاریخ افراد آن را متصرف شده و سند مالکیت گرفته باشند.

پس بهتر است با آگاهی، علم و اطلاع نسبی گام در این مسیر برداشته تا کمترین احتمال خطا در چنین تصمیمی وجود نداشته باشد. در واقع این کاربری زمین است که مشخص می کند صاحب زمین اجازه دارد چه فعالیت هایی را روی زمین خود انجام دهد پس امکان ساخت ویلا روی زمین هایی که کاربری کشاورزی دارند وجود ندارد و یا روی زمین هایی که کاربری مسکونی دارند ساخت مجتمع های تجاری ممنوع می باشد، بنابراین قبل از اینکه اقدام به خرید زمین در شمال نمایید باید حتما براساس هدفی که از خرید زمین در شمال دارید از کاربری زمین خود اطمینان حاصل نمایید و روی تغییر کاربری زمین در شمال حسابی باز نکنید.

دیدگاهتان را بنویسید