خرید زمین شمال و نکات کاربردی

گاهی واژه ی مشجر را نیز می بینید یا می شنوید که به معنای دارای درخت است و همین تعاریف را شامل می شود. هنگامی که بازار راکد است و قدرت خرید عموم جامعه پایین می آید طبیعتا قدرت و تعداد انتخاب برای شما بیشتر خواهد بود. نکته ی دیگری که انسان رو در خرید خانه دو به شک می کند مخصوصا برای افرادی که دنبال سرمایه گذاری هستن این است که با بالا رفتن عمرا خانه قیمت آن کاهش خواهد یافت، و در طولانی مدت سرمایه گذاری بر روی زمین به مراتب بهتر خواهد بود.

پس در مجموع بهترین زمان سرمایه گذاری در بازار ملک زمانی است که بازار در آرامش به سر برده و یا هنوز به رونق کامل نرسیده است. البته تشخیص این امر با توجه به اینکه بازار مسکن از الگوی ثابتی پیروی نمیکند نیاز به مشاوره تخصصی از مشاورین املاک دارید و گروه ویلاطور با داشتن سابقه در خرید زمین شمال و گردآوری مشاورین متخصص در زمینه املاک می تواند بهترین نوع سرمایه گذاری املاک در شمال را به شما معرفی کند. هنگامی که برای خرید زمین شمال اقدام می کنید لازم است تا علاوه بر دقت روی متراژ زمین، به شرایط و موقعیت مکانی زمین نیز آگاه باشید.

کاربری مسکونی زمین شمال، در مورد زمینی صدق می کند که برای سکونت است و زمینی است که این پتانسیل را دارد. سند های زمین های از نوع مسکونی بسیار ارزشمند هستند. زمینی است که هنوز در آن ساخت و سازی صورت نگرفته اما مجوز ساخت واحد مسکونی برای آن از شهرداری اخذ گردیده یا می توان برای آن چنین مجوزی از شهرداری و در روستا ها از دهیاری مجوز دریافت نمود. بازار مسکن توامان با تورم پیش میرود و با خرید ملک مطمئن خواهیم بود که در بدترین حالت حتی اگر سود نکنیم ضرری هم نخواهیم دید. هنگامی که در این شرایط قرار داشته باشیم، یعنی عرضه ملک و زمین بالا باشد و خریداری وجود نداشته باشد، بهترین زمان برای سرمایهگذاری ملک و خرید زمین شمال است.

اما برای کسانی که مشتاق خرید ملک در شمال هستند همواره این سوال پیش میآید که خرید ویلا در شمال یا خرید زمین کدام بهتر است و چرا؟ پیشتر اذعان نمودیم زمینها ممکن است درون بافت و یا خارج از بافت شهری باشند و تصریح کردیم چنانچه ویلا خارج از بافت باشد کاربری برای آن تعیین نشده و قابل استفاده نیست، نمیتوان در چنین ویلایی ساختمان بالا برد یا ویلا احداث کرد، از این رو اگر هدفتان تنها سرمایهگذاری است با توجه به قیمت ارزان زمینهای خارج بافت شاید گزینه بدی برای انتخاب نباشد چرا که اگر پس از مدتی داخل بافت بیاید به سود خوبی خواهید رسید هر چند این بازه زمانی میتواند از یک سال تا ده سال متغیر باشد.

دیدگاهتان را بنویسید