خرید آپارتمان تهران – ایران فایل اسکان

همچنین محله های خراسان، خانی آباد، شوش و راه آهن هم از جمله مناطق جنوب تهران هستند. محله های تهران در چهار جهت شرق، غرب، جنوب و شمال جای گرفته و از جمله مناطق مهم شمال تهران می توان به کامرانیه، زعفرانیه، قلهک و جردن اشاره کرد. علاوه بر امکانات گفته شده در بالا باید به این نکته نیز توجه داشته باشید که اکثر ساکنین این شهر فرهنگیان و کارمندان شاغل در ارگان ها و ادارات واقع در کرج و تهران میباشند و از نظر آرامش و امنیت یکی از بهترین مناطق در حومه استان تهران شهر اندیشه میباشد که هم اکنون این شهر جزو برترین شهر های کشور عزیزمان ایران برای سکونت با امکانات رفاهی و اجتماعی است که این گفته طبق آمار ها و اسناد رسمی وزارت راه و شهرسازی اثبات میشود ولی قیمت ملک در این منطقه نسبت به مرکز تهران بسیار مناسب تر است و خرید آپارتمان ارزان در اندیشه باعث میشود که بسیاری از مردم که سال هاست آرزوی خانه دار شدن را در سینه داشته اند هم اکنون به آرزوی خود برسند و برای افرادی که قصد سرمایه گذاری در بخش مسکن دارند نیز بهترین فرصت بشمار میرود.

اما با توجه به نرخ متوسط اوراق تسه، زوجین تهرانی برای دریافت امتیاز تسهیلات ۴۸۰ میلیون تومانی اوراق مسکن باید به طور میانگین ۴۸۰ فقره اوراق ۱۱۲ هزار و ۸۵۳ تومانی خریداری و بدین ترتیب ۵۴ میلیون و ۱۶۹ هزار و ۴۴۰ تومان هزینه کنند. پس از این تصمیم امتیاز تسه آبان ۱۴۰۰ که تا روز قبل ۱۰۸ هزار و ۵۵۲ تومان بود به ۱۱۳ هزار و ۹۸۰ تومان افزایش پیدا کرد.

به گزارش ایسنا، با تصمیم بانک مسکن، هزینه دریافت وام ۴۸۰ میلیون تومانی اوراق گواهی حق تقدم به همراه وام جعاله به نصف کاهش پیدا کرد. با این تصمیم در واقع هزینه دریافت وام به نصف کاهش پیدا میکند. در حال حاضر کمترین متوسط قیمت مسکن در ارزانترین منطقه تهران یعنی منطقه ۱۸ بالغ بر ۱۴.۵ میلیون تومان در هر متر مربع است که به طور مثال برای یک آپارتمان ۵۰ متری باید ۷۲۵ میلیون تومان هزینه کرد. اقساط ماهیانه وام ۴۰۰ میلیون تومانی اوراق خرید مسکن با نرخ سود ۱۷.۵ درصد برای زوجین تهرانی ۶ میلیون و ۶۶۴ هزار تومان است که باید طی ۱۲ سال بازپرداخت شود.

اما مطابق بخشنامه اخیر، تسهیلات اوراق خرید مسکن باید ظرف ۸ سال و وام جعاله ظرف ۵ سال تسویه شود که به افزایش مبلغ اقساط میانجامد و میتواند جذابیت این وام را کاهش دهد. این در حالی است که بخش قابل توجهی از متقاضیان مصرفی مسکن توانایی پرداخت اقساط ماهیانه ۹ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان را ندارند و عملا از چرخه دریافت این تسهیلات حذف میشوند.

دیدگاهتان را بنویسید